Десять заповідей нової УКРАЇНИ

10 ЗАПОВІДЕЙ НОВОЇ УКРАЇНИ

Користувачі соціальних мереж активно поширюють
"10 заповідей нової України". 

Це перелік правил, які можуть стати орієнтиром для побудови та життя нової країни. Попереду ще чимало роботи, але саме нещодавні події довзолили нам повірити у те, що ці зміни можливі. Українці прагнуть кардинальних змін та по-справжньому нового життя, ановим наше життя стане лише тоді, коли кожен з нас розпочне зміни з себе.

Ідея створення путівника нового життя із символічною назвою "10 заповідей нової України" народилась у серцях простих україночок. Учениці Цуманьскої школи, що на Волині, вирішили запропонувати рідній країні масштабний арт-проект. А як втілити його у життя вони показали на власному прикладі.

Згодом стенд із десятком заповідей нової України з'явився і у центрі Бучача, що на Тернопільщині. Та найбільшої популярності ця ідея набула у соціальних мережах. Прості правила, які здатні покращити життя кожного українця розлетілись з неймовірною швидкістю. Тепер корисний путівник доступний усім користувачам світової інтернет-павутини.

1. Не давати і не брати хабарі

vk.com
Риба гниє з голови, а в нашому випадку - країна гнила, починаючи з кожного з нас. Цукерки лікарям, коньяки за швидке виготовлення документів, пухкі конверти за прийняття на важливу посаду, фраза"ну, ти ж знаєш, що треба зробити" - все це підживлювало колосальну систему корупції, яка починалася з маленького села і закінчувалась Межигір'ям . Не буде пропозиції - не буде і попиту на хабарі. Почніть будувати Європу персонально біля себе - припиніть підживлювати піраміду корупції. Це не страшно.


Одним із рухів, який розпочав боротьбу проти цього негативного явища став Національний Рух: "Ні хабарництву! Я не беру і не даю хабарів". Завданням цього руху є:

vk.com
формування світогляду не сприйняття хабарництва та усунення толерантного відношення до цього явища;
виявлення та протидія фактам хабарництва у сфері державних та суспільних відносин;
створення широкого інформаційного простору задля протидії хабарництву;
розробка ефективних методів протидії хабарництву;
виявлення та протидія фактам хабарництва у різних сферах суспільного життя;
сприяння доброчесності виборним посадовим особам, особливо депутатам всіх рівнів;
участь у формуванні та реалізації державної антикорупційної політики;
здійснення громадського контролю за діяльністю
2. Не красти

euromaydan.in
Важко втриматися від спокуси виправити документи та списати з бюджету компанії трошки менше, а собі до кишені покласти трошки більше. Особливо, якщо на тебе вдома чекає родина. Потрібно навчитися систематично витравлювати погані звички, що народилися в СРСР: брати те, що вам не належить, чи то на роботі, чи на вулиці або ще деінде. Ви крадете не у когось нереального - ви обкрадаєте в першу чергу самого себе, бо жити тут саме вам. Щоразу, коли у вас виникне таке бажання, погляньте на себе у дзеркало і побачите там Януковича.

3. Поважати інших

thekeytoislam
Мирне співіснування неможливе безповаги, і саме вона стане запорукою економічного успіху. Тільки у разі, якщо ми навчимося поважати інших людей, незалежно від того, якою мовою вони розмовляють, до якої національності, віросповідання вони належать або яку музику слухають, чи яких політиків підтримують - тільки в тому разі може початися справді мирне життя. Прийміть те, що хтось не такий, як ви - і стане набагато легше, повірте. Наша різноманітність і робить нас сильними.

4. Допомагати

vkurse
Вбивайте вірус байдужості всередині себе. Не бійтесь підняти людину, яка впала посеред вулиці чи загубилась в чужому районі. Це не соромно, це навпаки - дуже приємно! Щира посмішка та слово "дякую" мотивує краще всіх нагород та премій. Ну і рано чи пізно може трапитись так, що допомога буде потрібна вже вам - ви б не хотіли залишитись на самоті, правда?


5. Тримати чистоту

volonteer
Чомусь, тільки-но ми потрапляємо за кордон, у нас вмикається режим "Європи"! - ми припиняємо смітити і порушувати правила поведінки. Чому б не спробувати тримати цей режим в увімкненому стані постійно і вдома також? Це досить просто - замість того щоб скаржитися на те, який безлад біля вашого будинку, припиніть кидати недопалки і обгортки бозна-де. Не бійтеся поширювати цей приклад на оточуючих, навіть якщо на ваших очах хтось не замислюється над тим, куди потрібно викидати сміття. В Україні є чудові ініціативи, наприклад, "Зробимо Україну чистою" - тут потрібна ваша підтримка.

6. Самоорганізовуватися

zn.ua
"Моя хата з краю" - це архаїзм і девіз старої України. Девізом нової України повинна стати самоорганізація. Якщо ви не вірите, подивіться відео з Майдану і зрозумійте, що насправді це дуже легко, навіть коли вас 10, 500 або тисячі. Ведіть діалог з сусідами, відстоюйте права своїх будинків. Розмовляйте з колегами і розвивайте робочі колективи. І одна людина здатна зробити немало, а група самоорганізованих людей - ще більше і ще краще. Попросіть допомоги, зорганізуйтеся з тими, хто солідарний з вами - і ви зможете вирішити будь-яку проблему.

7. Брати відповідальність


psyh-olog.ru
Настав час розширювати коло відповідальності трохи далі, ніж ви раніше звикли. Потрібно прийняти це до уваги: тільки ви відповідаєте за власне життя і за власний успіх, а не хтось інший! Ваша відповідальність - це і чистота в місті, і депутати, яких ви обираєте, аби відстоювати ваші інтереси. Не бійтеся брати відповідальність за свою роботу, свої обіцянки і своїх близьких: це додає наснаги, сил і впевненості в своїх діях. Це фундамент вашого існування.

8. Не боятися

volnomuvolya
Це саме те, з чого починається нова Україна. Люди почали усвідомлювати, що страх - це єдина перешкода на шляху до кращого життя. І Небесна сотня поклала свої життя саме за те, щоб ми мали змогу жити в країні без страху. Щоб ми не боялися гуляти містом, захищати свої права, ловити злодіїв і вільно висловлювати свою думку. Свобода - це перша сходинка до змін. Тільки якщо ми фізично, морально і духовно вільні, ми зможемо втілити в життя все те, про що мріємо кожного дня.

9. Не чекати
Досить чекати, що хтось прийде і наведе лад біля вашого будинку. Досить чекати, що держава в особі чиновників дасть вам роботу або вирішить ваші проблеми. Найбільш незадоволені життям - це ті, хто скиглить та чекає, що хтось зробить все за нього. Вставайте та дійте! Бо тільки від вас залежить ваш власний добробут.

10. Розширювати світогляд


vk.com
Настав час вийти на світло з печер стереотипів мислення. Настав час позбутися міфів, які до сьогодні нав’язували вам політики або ЗМІ, бо тільки так ви знайдете істину. Не судіть про те, чого ви не знаєте або не бачили. Подорожуйте, починаючи з найкращих куточків своєї області та завершуючи наймальовничішими місцями України та світу. Виділяйте на це час і гроші. Читайте книги і знайомтеся з новими людьми. Відкрийте себе для світу і він відкриє всю свою неймовірну красу для вас.

Доречі, Вікторія Таланко, у своєму коментарі до однієї із статей з аналогічною тематикою зробила дуже слушне зауваження, яке я також підтримую. Вона пропонує у даному переліку змінити "заперечувальні фрази: замість "не боятися" - "будьте сміливими"; "не чекай" - "дій", "не красти" -"поважай чужу власність" (це дуже розвинено у Європі), "не давай і не бери хабарі" - "давай і бери гроші лише за офіційно платні послуги" і так далі.
Негативні форми дають негативний результат".

tOrange
Вчитись ніколи не пізно. А вчитись жити по-новому - тим паче!

За матеріалами сайтів: Велика Епоха, НІ ХАБАРНИЦТВУ, Ексклюзив

Немає коментарів:

Дописати коментар